47. Bal Polski w Londynie

47_bal_polski_invitation_go
2-go lutego 2019 r. w podwojach londyńskiego Hurlingham Club odbył się 47. Bal Polski. W wytwornych kreacjach tańczyły piękne panie i eleganccy panowie.
Zatańczył również Miś Wojtek, który specjalnie na tę uroczystą okazję 2 dni wcześniej przyleciał Wizzair-em z Poznania do Londynu. 50-centymetrowy model rzeźby Misia Wojtka dla Sopotu odlany z brązu w Garstka studio w Śremie i ważący 30 kg podróżował samolotem jako pełnoprawny pasażer, przypięty pasami i wyposażony we własną kartę pokładową.
MW Fotel2019 MW-Bilet2019
Na balu polskim, przykryty biało-czerwoną flagą, został uroczyście odsłonięty przez córkę gen. Andersa, panią senator Annę Marię Anders oraz córkę jednego ze swoich opiekunów, Jerzego Szwajka, panią Grażynę Kleiber.
MW-czeka
MW-Odslona2019
Miś wkroczył na balową aukcję w akompaniamencie poetyckiej piosenki o jego życiu w wykonaniu Oli Forman, której na akustycznej gitarze towarzyszył Fabio Fidanza.
MW-odsloniety
Aukcja przeznaczona na 3 cele charytatywne była iście dynamiczna i przyniosła organizatorom £42000. Część tego zysku zasili konto Fundacji na Rzecz Budowy Pomnika Misia Wojtka w Sopocie.
Nowymi właścicielami „naszej” statuetki zostali wielcy miłośnicy historii i postaci Misia Wojtka, polsko-angielskie małżeństwo z Warszawy, pani Kamila Nosarzewska i pan Chris Skinner.
Jako że ich główną rezydencją jest Warszawa, następnego dnia Miś Wojtek poleciał razem z nimi, tym razem British Airways, prosto do polskiej stolicy.
MW Nabywcy2019

I tak stopniowo spełnia się marzenie żołnierzy 22-ej Kompanii Transportowej o powrocie do Polski. Prawie wszyscy z nich odeszli już na wieczną wartę, ale teraz wracają do kraju razem z Misiem.
To im oddajemy hołd głosząc historię Misia Wojtka.

Zostaw odpowiedź

  • nie będzie opublikowany

XHTML: Możesz użyć tych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>